آموزشگاه مهندسی سایبرتک

آموزش مایکروسافت

آموزش های مایکروسافت

دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته های مرتبط با دنیای رایانه و ارتباطات، نظیر مهندسی کامپیوتر (نرم افزار و سخت افزار)، مهندسی فناوری اطلاعات، علوم کامپیوتر و دانشجویان دیگر رشته ها و یا حتی علاقه مندان به این حوزه برای ورود به بازار کار نیازمند کسب توانایی کار با تکنولوژی های روز دنیا را دارند.  هرچه پیش تر می رویم شرکت های بزرگ در حوزه فناوری اطلاعات محصولات نرم افزاری و سخت افزاری متنوع و پیچیده تری نسبت به گذشته تولید کرده و وارد بازار می کنند. محصولاتی که واقعا کارایی داشته و باعث سرعت  بخشیدن درارتباطات و سهولت امور می شود. بدیهی است که نیاز سازمان ها و شرکت ها بیش تر از گذشته به این محصولات خواهد بود و استفاده از نیروهای متخصص از ضرورت های آن محسوب می گردد.

یکی از شرکت های بزرگ تولید کننده زیرساخت ها و نرم افزارهای رایانه ای شرکت مایکروسافت است. این شرکت که بزرگترین تولید کننده سیستم عامل ها در دنیاست، سهم  قابل توجهی از تولیدات نرم افزاری  در دنیا  را از آن خود کرده است. حدود ۹۰ درصد از سیستم عامل های کلاینت شبکه ها و تقریبا بیش از نیمی از سیستم عامل سرورهای جهان مربوط به این شرکت پرآوازه می باشد. داشتن چنین سهمی از محصولات نرم افزاری در دنیا باعث می شود تا مایکروسافت به تربیت نیروهای متخصص به کار با تولیدات این شرکت مصمم شود. همان طور که در بالا نیز اشاره شد نیاز روزافزون سازمان ها و شرکت ها به آموزش باعث می شود تا شرکت های بزرگی نظیر مایکروسافت که خود از پرچمداران آموزش آی تی در جهان به شمار می آیند سعی بر پیشرفت در بحث یکپارچه سازی هر چه بهتر آموزش های خود در جهان داشته باشند.

آموزش ماکروسافت

شرکت مایکروسافت  با طراحی گواهینامه هایی بین المللی که در دنیا کاملا شناخته شده هستند، آموزش علاقه مندان در این حوزه را رسمیت بخشیده و کسب این مدارک را که از طریق آموزش های مدون شده این شرکت بزرگ و آزمون های رسمی آن صورت می گیرد را سندی بر تعیین سطح دانش  دانشجویان خود قلم داد می کند. گفتنی است که این مدارک تقریبا در تمامی نقاط دنیا شناخته شده و معیاری مناسب برای استخدام نیروهای با دانش  و صاحب مهارت به شمار می آید.

دوره های تدوین شده توسط واحد آموزش مایکروسافت در حوزه شبکه که از دهه ۹۰ میلادی آغاز شد دچار تحولات بسیار زیادی تا به امروز گردیده است. این مدارک تحت عناوین متفاوت و با پیدایش سیستم عامل های مختلف و به روز شده این شرکت سیر تکاملی را طی کرده اند تا به امروز رسیده و با ارائه سیستم عامل کلاینت windows 8 و سیستم عامل سرویس دهنده Windows 2012 Server Family گواهینامه های خود را با عنوان MCSA 2012  معرفی کرد.

دوره های آموزش مایکروسافت  دارای پیش نیازهایی نظیر مبانی شبکه و درس کلاینت نیز می باشند. یک مهندس شبکه مایکروسافت تخصص طراحی، برنامه ریزی، هدایت و اشکال یابی شبکه های کامپیوتری مبتنی بر سیستم عامل ویندوز را به دست خواهد آورد. که بر این اساس می بایست تمامی زیرساخت های لازم برای ایجاد و نگهداری یک شبکه رایانه ای را بداند و با توجه به نیازها و درخواست های هر شرکت یا سازمانی بهینه ترین روش را به کار گیرد.

در کشور ما نیز بیشترین سهم استفاده مردم از محصولات نرم افزاری، به شرکت مایکروسافت تعلق دارد. از همین رو علاقه مندان به کار در حوزه هایی نظیر شبکه، امنیت، پایگاه داده ها و… از اولویت های خود، آموزش مایکروسافت را در نظر می گیرند.

گرچه آزمون های بین المللی شرکت مایکروسافت به دلیل تحریم های جهانی علیه ایران در داخل کشور میسر نمی باشد و لاجرم برای انجام این آزمون ها باید به کشورهای دیگر مراجعه شود اما دوره های استاندارد آموزشی این شرکت با سرفصل های اصلی آن به صورت مطلوب در برخی از موسسات آموزشی کشورمان برگزار می گردد.

اولین آموزشگاه در ایران که اقدام به برگزاری دوره های آموزش مایکروسافت کرد، سایبرتک بوده است. این آموزشگاه تخصصی آی تی همواره دوره های معتبر شرکت مایکروسافت را در کنار سایر دوره های معتبر نظیر سیسکو، لینوکس، هوآوی، وی ام ویر، سیتریکس و… به وسیله کادر آموزشی مجرب برگزار کرده است. در ادامه لیست کامل دوره های فعلی این آموزشگاه که مربوط به دپارتمان آموزش مایکروسافت می باشد را مشاهده می فرمایید:

  • Microsoft MCSE 2012
  • Microsoft Exchange 2016
  • Microsoft SQL Pack (Design & Administration)
  • Microsoft SQL (Administration)
  • Microsoft SQL (Design)

دوره های MCSE

این دوره که از معتبرترین دوره های آموزش شبکه محسوب می شود به مدیریت، راه اندازی و طراحی تخصصی شبکه های کامپیوتری مایکروسافت اشاره دارد. گواهینامه های این دوره شرکت مایکروسافت با عنوان MCSE شناخته شده است که کوتاه شده عبارت  Microsoft Certified Solutions Expert می باشد.

دانشجویان شرکت کننده در این دوره ها با گذراندن و پاس نمودن ۵ مرحله آموزشی می توانند موفق به اخذ گواهینامه ی MCSE شوند.

نکته ای که قابل ذکر است و اکثرا مورد سوال علاقه مندان به شرکت در این دوره ها می باشد، این است که، “تفاوت MCSE با MCSA در چیست و چرا این دوره ها ارائه نمی گردد؟”. در واقع باید این گونه به این سوال پاسخ داد که MCSA که مخف عبارت  Microsoft Certified Solutions associateمی باشد، قسمتی از دوره های MCSE است و جدای از این دوره ها محسوب نمی شود. این دوره ها (MCSA) سه مرحله ابتدایی MCSE را شامل می شوند و دانشجویی که موفق به کسب گواهینامه ی MCSE شده است در واقع مدرک MCSA را نیز به دست آورده است.

دوره Microsoft Exchange 2016

Exchange Server یکی از محبوب ترین و البته معروف ترین محصولات شرکت مایکروسافت می باشد که در سازمان های متوسط و بزرگ به عنوان Mail Server استفاده می شود.  اصلی ترین کاربرد این محصول راه اندازی سرویس ارائه دهنده پست الکترونیک و Calendar Manager  می باشد و مایکروسافت اخیراً نسخه ۲۰۱۶ این سرور را ارائه کرده است.  برای این نرم افزار دوره های آموزشی و مدرک MCSE Messaging شامل دو امتحان ارائه می گردد . دارا بودن مدرک مذکور نمایان گر دانش و توانایی فرد در بکارگیری قابلیت های پایه و پیشرفته Exchange Server می باشد. به عنوان پیش نیاز مدرک MCITP مبتنی بر Server 2008 و یا MCSA Server 2012 می تواند شروع خوبی باشد. در هر صورت اگر با سرورهای مایکروسافت آشنایی دارید گذراندن این دوره مکمل خوبی بر دانش و مهارت های شما خواهد بود.

دوره MCDBA

دوره های SQL مایکروسافت برای کسانی طراحی شده است که به کار با پایگاه های اطلاعاتی علاقه مند هستند. پیاده سازی و اجرای پایگاه داده ها به وسیله Microsoft SQL Server انجام می گیرد. مایکروسافت مدارک MCDBA را برای دانشجویان علاقه مند به این حوزه در نظر گرفته است و داوطلبان آن می توانند پس از طی کردن ۴ دوره و موفقیت در آزمون های بین المللی آن، مدرک معتبر MCDBA را کسب کنند. دارندگان این مدرک نسبت به مدیریت، طراحی و حفظ و نگهداری بانک های اطلاعاتی SQL Server توانمند خواهند بود.

در واقع این گواهینامه مناسب افرادی است که حیطه کاریشان به مواردی از این قبیل مربوط می شود. مواردی هم چون طراحی پایگاه های اطلاعاتی، تهیه طرح مدل داده ای، ساخت و مدیریت و پشتیبانی پایگاه های اطلاعاتی و تنظیم و مدیریت امنیتی هر پایگاه، بهینه سازی پایگاه های اطلاعاتی، نصب و راه اندازی Microsoft SQL Server و…

دانش پژوهی که این مدرک را به دست می آورد ثابت می کند که در خصوص رهبری و هدایت بخش طراحی و پیاده سازی هر پایگاهی اطلاعاتی در یک سازمان توانمند است.

گفتنی است که اخذ گواهینامه MCDBA که کوتاه شده عبارت Microsoft Certified Database Administratorمستلزم قبولی در ۳ آزمون اصلی و یک آزمون انتخابی است تا ملاکی برای سنجش میزان مهارت دانشجو باشد.

لطفا صبر کنید

اعتبار و اصالت سنجی گواهی نامه سایبرتک

تلفن تماس: 86765000

آدرس: تهران - خیابان میرعماد - روبروی سفارت هند - پلاک 33

info@cybertech.ir

افتخارات سایبرتک
افتخارات سایبرتک
افتخارات سایبرتک
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت سایبرتک میباشد...