آموزشگاه مهندسی سایبرتک

دنیایی که ما امروز در آن به سر می بریم، دنیای رایانه هاست. در واقع این حرف را شاید چندین سال پیش به راحتی نمی شد به زبان آورد. اما امروزه رایانه ها به قدری پیرامون ما را فرا گرفته اند که رد پایشان را در دور افتاده ترین نقاط کره زمین هم میتوان مشاهده نمود. این وسایل هوشمند که برای رفاه و سهولت امور بوجود آمدند یکی از اصلی ترین وظایفشان ایجاد ارتباط بین افراد در نقاط دور و نزدیک است.

آموزش شبکه ۱

تا دیروز اگر کسی برق نداشت شاید زندگی کردن برایش سخت می شد. اما حالا نداشتن اینترنت این نقش را بازی می کند. گرچه شاید این نوع روابط با استفاده از شبکه های اجتماعی و اینترنتی برای تمامی افراد ایده آل نباشد ولی همین فناوری ارتباطات در صنعت و خدمت رسانی به شدت نتایج خوبی به همراه داشته است و تقریبا باعث شده تا تمامی حوزه های کاری به ایجاد این نوع از ارتباطات که اصطلاحا به شبکه های رایانه ای معروف هستند رو بیاورند.

امروزه وجود شبکه های کامپیوتری یا رایانه ای از ابتدایی ترین نیازهای هر سازمان و شرکت است و باعث می شود تا در زمان و هزینه های عملیاتی کسب و کارها صرفه جویی حاصل شود. از همین رو شرکت های مختلف به استخدام متخصصان شبکه رو آورده و هزینه کردن در این راه را از ملزومات کاری خود به حساب می آورند. وجود چنین فضایی اهمیت آموزش شبکه را بیشتر از همیشه نمایان می کند و سبب خواهد شد تا بیشتر در مورد آن بدانیم.

آموزش شبکه مانند تمامی شاخه های دیگر در حوزه علوم رایانه ای و فناوری اطلاعات نیازمند کسب دانش و مهارت های متعددی می باشد. آموزش شبکه در داشتن اطلاعات از ابتدایی ترین مفاهیم تا رسیدن به تخصص در این حوزه مسیری است که باید یک دانش آموخته این رشته بپیماید تا علاوه بر کسب مدارک آن وارد بازار کار فنی شبکه نیز بشود.

کسانی که می خواهند وارد بازار کار شبکه شوند عمدتا از دانشجویان یا فارغ التحصیلان رشته های مرتبط با رایانه (مهندسی نرم افزار ، سخت افزار ، فناوری اطلاعات ، علوم کامپیوتر و …) هستند، که به دلیل تنوع سرفصل های درسی و حتی تفاوت در دانشگاه های محل تحصیل خود از آموزش شبکه های یکسانی بهره نبرده و بعضا طبق موضوعات تخصصی و کاربردی آموزش ندیده اند و این موضوع کار را برای کارفرمایان سخت می کند. در واقع وجود معیاری دقیق برای شناخت از میزان تخصص یک فرد در حوزه آموزشی شبکه باعث می شود تا روند به کارگیری نیروهای کاربلد در شرکت ها و سازمان ها سرعت گیرد.

آموزش شبکه ۲

سال ها پیش شرکت های بزرگی نظیر مایکروسافت ، سیسکو و چندین شرکت دیگر در جهان با طراحی سرفصل های دقیقی از آموزش شبکه و تعیین استانداردهایی در همین باب اقدام به تعریف دوره های تخصصی استاندارد و برگزاری آزمون هایی حرفه ای و استاندارد و صدور مدارکی معتبر و بین المللی کردند که باعث شد تا افراد با کسب این گواهینامه ها در هر جای دنیا با یک نام شناخته شوند و آن هم متخصص شبکه بود. این آموزش های شبکه از ابتدایی ترین مطالب شبکه آغاز می شود و تا پیشرفته ترین مطالب امنیتی گسترش می یابند. دوره های آموزش شبکه به مانند زنجیره های دنباله داری هستند که هر کدام لازم و ملزوم دیگری هستند و برای رسیدن به یک درجه علمی – آموزشی مناسب باید همچون واحد های دانشگاهی گذرانده شوند. گرچه بسیاری از علاقه مندان به این حوزه نیز به گذراندن بخشی از دوره های ابتدایی یا برخی از دوره های تخصصی تر در حوزه ای خاص نظیر امنیت بسنده می کنند اما برای داشتن تسلط و شناخت کافی بهتر است تا اکثر مراحل ترتیبی در خصوص آموزش شبکه را طی کرد.

همانطور که پیش تر اشاره شد شرکت هایی نظیر کامپتیا، مایکروسافت و سیسکو از پیشگامان آموزش شبکه هستند. علاوه بر این ها، شرکت های دیگری نظیر هوآوی نیز که سهم قابل توجهی از سخت افزارهای ارتباطی در جهان و بخصوص کشور ما ایران را دارند نیز به آموزش شبکه برای نیروهای متخصص در کار با شبکه های مبتی بر تجهیزات تولیدی خود را اقدام کرده اند.

برخی از دوره های آموزش شبکه مایکروسافت عبارت اند از: MCSE, MCSA, MCP

دوره های آموزش شبکه سیسکو نیز تحت این عناوین معرفی می شوند.: CCNA, CCNP, CCIE

همچنین دوره های آموزش شبکه هوآوی نیز در همین بخش از این قرارند: HCNA, HCNE, HCIE

آموزش شبکه هر یک از این دوره های مختلف (مایکروسافت، سیسکو، هوآوی و…) نسبت به دیگری تقدم یا تاخری ندارند ولی دوره Network+ شرکت CompTIA بعنوان پیشنیاز هر آموزش شبکه ای محسوب می گردد و میبایست این دوره را ابتدا گذرانده و سپس در مسیر آموزش شبکه از طریق نقشه راه مایکروسافت و یا نقشه راه سیسکو ادامه داد. که خود بستگی به تشخیص افراد و با توجه به نیاز بازار استخدام انجام می گیرد. در واقع در هر کشوری و یا بصورت کوچک تر در هر سازمان یا شرکتی با توجه به نیازها و استفاده از تجهیزات نرم افزاری و سخت افزاری متفاوت ، نیاز به متخصص با آموزش شبکه های خاص مطرح است. به طور مثال در کشور ما در بحث زیرساخت های مخابراتی حجم قابل توجهی از تجهیزات مربوط به شرکت هوآوی می باشد. پس در این زمینه آموزش های این شرکت بسیار می تواند مفید واقع شود. و یا در بحث کار با نرم افزارهای شبکه، محصولات شرکت مایکروسافت به دلیل دارا بودن محیطی گرافیکی با واسط های کاربری ساده تر از جذابیت بیشتری برخوردار است. همین موضوع می تواند علاقه مندان بیشتری را برای آموزش های شبکه مایکروسافت ترغیب کند. و از طرفی دیگر تنوع و تعدد تجهیزات سیسکو در بحث دیتا سنترها آموزش شبکه های سیسکو را برای رقابت در بازار کار و یافتن شغل مورد نظر در شبکه را یک ضرورت کرده است و به همین سبب تمایل به یادگیری دوره های آموزش شبکه سیسکو از درجه بالائی برخوردار میباشد.

در بحث آموزش شبکه برای اکثریت علاقه مندان به مباحث شبکه و آموزش شبکه ممکن است تصورات اشتباهی در باب بازار کار یا نحوه آموزش این حوزه وجود داشته باشد. برای مثال برخی اینگونه می پندارند که یک کارشناس یا متخصص شبکه پس از آموزش در این حوزه و ورود به بازار کار معمولا تنها به راه اندازی وتجهیز شبکه های رایانه ای در بسترهای سخت افزاری می پردازند. در حالی که در واقعیت طراحی شماتیک و ساختاربندی فیزیکی شبکه به همراه راه اندازی و نگهداری روترها، سوئیچ ها، برقراری و حفظ امنیت شبکه ها و … گوشه ای از فعالیت های این شغل پر طرفدار و جذاب به حساب می آید. از این رو در مقالات بعدی به توضیحات مفصل تری در خصوص جزئیات و سرفصل های آموزش شبکه و موضوعات پیرامون آن خواهیم پرداخت.

در حال حاضر در کشور ما نیز آموزشگاه هایی وجود دارند که اقدام به آموزش های شبکه تحت استانداردهای جهانی می پردازند. البته کسب مدارک رسمی این شرکت ها به دلیل وجود تحریم های جهانی فعلا در کشور ما مقدور نیست و معمولا علاقه مندان برای شرکت در این آزمون ها به کشور های دیگری مسافرت می کنند. گرچه کسب مدارک معتبر از برخی آموزشگاه های داخلی در اکثریت سازمان ها و شرکت های داخل کشور معتبر بوده و فارغ التحصیلان این دوره ها سریعا به استخدام شرکت های معتبر درمی آیند. برای رسیدن به این پاسخ کافی است تا شرایط استخدامی چند شرکت داخلی را در اینترنت جست و جو کنید و به صحت این موضوع را بررسی نمایید.

آموزشگاه مهندسی سایبرتک اولین موسسه آموزشی IT در ایران میباشد که با برگزاری دوره های آموزش شبکه گام بزرگی در معرفی و گسترش این شاخه از آی تی در کشورمان را داشته است. از جمله تائیدیه ها و افتخارات سایبرتک میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

 • دریافت تائیدیه و مجوز آموزش کارکنان دولت
 • دریافت مجوز آموزش کارکنان وزارت نفت
 • دریافت گواهی رتبه بندی از سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور
 • دریافت مجوز بین المللی از بنیاد ICDL
 • کسب عنوان برترین آموزشگاه IT کشور
 • دریافت نشان زرین نام آوران دانش و فناوری کشور
 • دریافت تندیس رضایتمندی مشتری
 • دریافت لوح تقدیر از سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور
 • ردیافت تندیس برترین شرکت در آموزش فن آوری اطلاعات در رده کشوری از جشنواره تاپکس
 • دریافت لوح سپاس از سازمان استاندارد کشور
 • .

گفتنی است علاوه بر آموزش های فردی این موسسه برای شرکت ها و سازمان های بزرگی نظیر وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران، سازمان های نظامی و انتظامی، بانک ها و موسسات اعتباری، مخابرات، شرکت های خودروسازی، دانشگاه ها و مراکز درمانی دوره های اختصاصی آموزش شبکه را نیز برگزار کرده است.

لطفا صبر کنید

اعتبار و اصالت سنجی گواهی نامه سایبرتک

تلفن تماس: 86765000

آدرس: تهران - خیابان میرعماد - روبروی سفارت هند - پلاک 33

info@cybertech.ir

افتخارات سایبرتک
افتخارات سایبرتک
افتخارات سایبرتک
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت سایبرتک میباشد...