آموزشگاه مهندسی سایبرتک

آموزش امنیت شبکه

امنیت شبکه‌های رایانه‌ای

هر شخصی که یک رایانه شخصی دارد احتمالا پس از نصب و راه اندازی یک سیستم عامل بر روی رایانه خود به فکر نصب یک ویروس کش می افتد. البته نصب ویروس کش تنها برای جلوگیری از ویروسی شدن فایل ها و سیستم عامل شما نیست. بلکه نیاز به برقرای امنیت اطلاعات شخصی شما و جلوگیری از نفوذ سایر افراد از طریق اینترنت و … باعث می شود که به فکر بروید که چگونه از دسترسی اطلاعات شخصی رایانه خود اطمینان حاصل کنم. حال در نظر بگیرید هنگامی که حفظ اطلاعات و اطمینان ازسلامت فایل ها برای یک رایانه شخصی به این اندازه اهمیت دارد، برای سازمان های بزرگ، شرکت های مختلف، ادارات و حتی پروژه هایی که تحت شبکه انجام می شوند چقدر می تواند مهم و حیاتی باشد. در واقع اولین موردی که بعد از راه اندازی یک شبکه رایانه‌ای به ذهن می رسد، برقراری امنیت شبکه می باشد.

به طور کلی برقراری سطح امنیت شبکه‌های رایانه‌ای از نیازهای اصلی هر تیم رایانه‌ای محسوب می شود. اصول اولیه پیاده سازی امنیت شبکه به روش تست دوره‎ای شبکه انجام می شود. یکی از مواردی که در تست دوره‌ای شبکه انجام می گیرد حملاتی هستند که در شبکه انجام می دهیم تا نقاط ضعف را بشناسیم و نسبت به این نقاط ضعف امنیت شبکه را بهبود بخشیم. این فعالیت برای افرادی که در سطوح مختلف امنیت شبکه فعالیت دارند یک الزام محسوب می شود، تا ضعف‌های موجود در شبکه را شناسایی کرده و برطرف نمایند. این کار از ورود هکرها به شبکه جلوگیری می کند. به غیر از هک شدن و مسائل خرابکارانه هر کارشناس امنیت شبکه نیاز دارد که بداند چگونه به شبکه حمله می شود و پیشاپیش امنیت یک شبکه رایانه‌ای را تامین کند. بازهم تاکید می کنیم که برقراری امنیت شبکه یک ضرورت است. و تمام سازمان‌ها و شرکت‌ها به آن نیاز دارند.

شاید هر چه تا به حال گفتیم باعث شود تا بیشتر به امنیت شبکه توجه کنیم. نیاز هر سازمان به برقرای امنیت شبکه و پشتیبانی از آن، وجود متخصصان و کارشناسان امنیت شبکه را پر رنگ می کند. این نیاز حیاتی باعث شده تا بازار کار برای محصلان دوره‌های شبکه همیشه داغ باشد و افرادی که در سطوح بالا و تخصصی شبکه آموزش ببینند همواره از امنیت شغلی خود اطمینان داشته باشند. در واقع شاخه تخصصی امنیت شبکه هم شاخه ای جذاب و دوست داشتنی در شبکه است و هم مزایا و شرایط کاری خوبی را شامل می شود. جالب است بدانید که دانشجویان موفق و علاقمند به شبکه معمولا دوره‌های امنیت شبکه را نیز می گذرانند.

البته دوره‌های متفاوتی در بحث امنیت شبکه وجود دارد و همانند آموزش‌های شبکه در دیگر گرایش‌ها، شرکت‌ها و برندهای بزرگی نظیر مایکروسافت، سیسکو، لینوکس و … دوره های امنیت شبکه‌های رایانه‌ای را برگزار می کنند. سایبرتک اولین آموزشگاه تخصصی آی تی در ایران مفتخر به برگزاری تمامی این دوره های برای علاقمندان به این حوزه می باشد. حال به بررسی عناوین دوره های مختلف امنیت شبکه می پردازیم:
مبحث امنیت در شبکه های کامپیوتری در دو شاخه اصلی امنیت شبکه و امنیت اطلاعات طبقه بندی می شود. اما دوره های مختلف سرفصل های متفاوتی نسبت به این موارد را ارائه می کنند.

شرکت CompTIA که دوره های network+ آن بسیار معتبر است دوره های security+ را نیز برگزار می کند که برای افرادی که از امنیت شبکه‎های کامپیوتری چیز خاصی نمی‌دانند بسیار مفید می باشد.

شرکت مایکروسافت نیز دوره های امنیت شبکه را برگزار می کند. دوره های امنیت شبکه های کامپیوتری مایکروسافت تحت عنوان جدید TMG برگزار می گردند.
اما شرکت سیسکو نیز در زمینه امنیت شبکه دوره های جامعی را طراحی کرده است. عناوین این دوره ها به شرح زیر است:

CCNA Security
CCNP Security
CCIE Security

شرکت لینوکس نیز از قافله امنیت شبکه عقب نمانده و دوره‌های منسجمی را تحت عنوان Red Hat برگزار می کند. دوره RHCSS بالاترین سطح این مدارک محسوب می شود که در آن کارشناسان به برقراری بالاترین سطح امنیتی سیستم‌های لینوکس توانمند خواهند شد.

البته دوره های متفاوت دیگری نیز نظیر دوره های NSA، CEH، CHFI و CISSP در اکثر آموزشگاه‌ها نظیر سایبرتک برگزار می شوند که به آموزش سرفصل های امنیت شبکه‌های کامپیوتری می پردازند.
برای نمونه دوره‌ی CISSP از ابتدایی‌ترین نکات آموزشی مربوط به امنیت شبکه‌های کامپیوتری تا تخصصی‌ترین آن‌ها را شامل می شود.

انتخاب دوره‌ای که برای دانشجویان و علاقمندان به این حوزه متناسب با شرایط کاری و علمی شان نیازمند کسب مشاوره تخصصی در این باره می‌باشد. سایبرتک با داشتن مشاوران متخصص در حوزه آی تی و به خصوص امنیت شبکه‌های کامپیوتری و ارائه خدمات مشاوره ای قبل از ثبت نام به صورت حضوری و آنلاین، دانشجویان و علاقه‌مندان به این حوزه را با شرایط هر دوره بیشتر آشنا می کنند و راه روشن تری را پیش روی آن‌ها قرار می‌دهند.

وجود کامل ترین دوره‌های امنیت شبکه های رایانه ای در موسسه آموزشی سایبرتک و تنوع آن ها باعث شده تا این آموزشگاه به یکی از برترین آموزشگاه‌های کشور در این زمینه بدل شود و با به روز بودن سرفصل‌های آموزشی و استفاده از اساتید با دانش و با تجربه توانسته دوره‌های با کیفیتی را در حوزه‌های مختلف شبکه به خصوص امنیت شبکه برگزار نماید.

لطفا صبر کنید

اعتبار و اصالت سنجی گواهی نامه سایبرتک

تلفن تماس: 86765000

آدرس: تهران - خیابان میرعماد - روبروی سفارت هند - پلاک 33

info@cybertech.ir

افتخارات سایبرتک
افتخارات سایبرتک
افتخارات سایبرتک
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت سایبرتک میباشد...